Fotovoltaický ohřev vody

Fotovoltaický ohřev vody

Ze slunečního záření, které dopadá na fotovoltaické panely je vyrobena elektrická energie, tato elektrická energie je přivedena na topnou DC spirálu umístěnou v akumulačním zásobníku a tam ohřívá vodu.

Varianty ohřevu TUV:

4ks panelů s výkonem 250Wp/1ks – 1,0kWp – 120V (A)

6ks panelů s výkonem 250Wp/1ks – 1,5kWp – 180V (B)

8ks panelů s výkonem 250Wp/1ks – 2,0kWp – 240V (C)

Ohřívače DZ Dražice LX se vyrábí ve velikostech 100, 125, 160 a 200 litrů včetně dvou topných těles AC a DC.
Standardně mají ohřívače ve spodní polovině vnitřní trubkový výměník a u verze 200 litrů je možné mít s výměníkem v horní polovině.

Fotovoltaický ohřev lze použít i do stávajících boilerů.schema_okfe

 

Obsluha a regulace DZ Dražice LX

Oba topné okruhy u ohřívače LX AC a DC, se dají snadno a jednoduše regulovat a ovládat. Slouží k tomu dva termostaty, kde se nastaví požadovaná teplota a prostřednictvím světelných kontrolek, které oznamují jaký topný okruh je zapnutý nebo vypnutý.

Ohřívače LX dokážou po dosažení nastavené teploty v ohřívači přesměrovat DC proud do dalšího zařízení např. další ohřívač nebo do měniče DC/AC, který dodá elektrický proud do sítě.

Ohřívače DZ Dražice LX

Elektrický ohřívač od společnosti DZ Dražice LX používá k ohřevu vody střídavý AC proud z elektrické sítě a stejnosměrný proud z fotovoltaických panelů, který zabezpečuje ekologicky čistou výrobu teplé vody a šetří nemalé finanční prostředky uživatele při úsporách plynu nebo elektrické energie.

Ohřívač je také vybaven vnitřním výměníkem, který se nalézá ve spodní části nebo u verze M+KW v horní části
Celková teplostěná plocha výměníku je 1m2.

 

Komentáře jsou vypnuty.